Podbitka z drewna, taniej ale czy lepiej ?

Budowa domu

Jestem minimalistą i nie wstydzę się tego przyznać. Dlatego interesują mnie głównie tylko rozwiązania naturalne i ekologiczne, bowiem tam upatruje najwięcej pozytywnych cech, które mogę potem w praktyce wykorzystać. Jeśli mam zabezpieczać okap to wiadomo, że zastosuje podbitkę drewnianą.

Dlaczego właśnie drewno może z tego względu, że jest ono bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne co sprawia, że przy odpowiednim wysuszeniu i zaimpregnowaniu jestem w stanie doprowadzić drewno do naprawdę wysokiej pozycji. Muszę przyznać, że każda z tych prac zajmuje mi trochę czasu, ale mimo wszystko jestem na to wszystko gotowy, ponieważ wiem doskonale, że podbitka wykonana z drewna pozwoli mi ułożyć wszystko na styk, przez co nie będę musiał kombinować i coś zmieniać.

polish-gate-1373862-m

Dla mnie jest to, więc praktyczne rozwiązania, które ułatwia mi pracę. Drewno ma to do siebie, że nie kurczy się, czyli taki sztywny materiał będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata i właśnie dlatego dokonałem takiego, a nie innego wyboru. Drewno jako materiał, oraz sposób łączenia sprawia że wyżej opisane rozwiązanie sprawdzi się przy budowie i wykańczaniu domów. Co więcej jest to rozwiązanie optymalne kosztowo.