Podbitka z PCV. Droższe rozwiązanie ale czy trwalsze?

Budowa domu

Drewno pomimo tego, że naturalne jest też drogie. Przy robieniu podbitki dachowej muszę złapać się za kieszeń, bowiem wszystkie czynności sporo mnie kosztują. Jestem już obeznany w materiałach i dobrze wie jaki zamiennik mam dziś zastosować.

Oczywiście podbitka PVC to dla mnie dobry wybór i dlatego na to rozwiązanie decyduje się coraz częściej zwłaszcza ze względów oszczędnościowych. Panele mają najczęściej jedną warstwę, ale spotkałem się tez z materiałem komorowym, który zapewniał mi jeszcze lepszą ochronę nie tylko na samo zarysowanie materiału.

skyscraper-1339467-m

Panele te fakturą nie różnią się niczym od rozwiązań drewnianych są gładkie i faktycznie mogą być pokryte materiałem, który będzie imitował drewno z daleka.. Podbitkę umieszczam na drewnianych rusztach dzięki czemu sposób ich umieszczenia przypomina nam ułożenie paneli dekoracyjnych. Materiał mogę łączyć na pióro przy zastosowaniu wkrętów i gwoździ. Oczywiście na samym końcu sprawdzam czy wszystko się trzyma, tylko solidna podbitka dachowa jest w stanie chronić mnie przed wieloma czynnikami.

Tags: