Podbitka z PCV. Droższe rozwiązanie ale czy trwalsze?

Budowa domu | No comments

sea-view-1339555-m

Drewno pomimo tego, że naturalne jest też drogie. Przy robieniu podbitki dachowej muszę złapać się za kieszeń, bowiem wszystkie czynności sporo mnie kosztują. Jestem już obeznany w materiałach i dobrze wie jaki zamiennik mam dziś zastosować.

 

Oczywiście podbitka PVC to dla mnie dobry wybór i dlatego na to rozwiązanie decyduje się coraz częściej zwłaszcza ze względów oszczędnościowych. Panele mają najczęściej jedną warstwę, ale spotkałem się tez z materiałem komorowym, który zapewniał mi jeszcze lepszą ochronę nie tylko na samo zarysowanie materiału.

skyscraper-1339467-m

Panele te fakturą nie różnią się niczym od rozwiązań drewnianych są gładkie i faktycznie mogą być pokryte materiałem, który będzie imitował drewno z daleka.. Podbitkę umieszczam na drewnianych rusztach dzięki czemu sposób ich umieszczenia przypomina nam ułożenie paneli dekoracyjnych. Materiał mogę łączyć na pióro przy zastosowaniu wkrętów i gwoździ. Oczywiście na samym końcu sprawdzam czy wszystko się trzyma tylko solidna podbitka dachowa jest w stanie chronić mnie przed wieloma czynnikami.

Tags:  

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>